لینک دانلود<سخت افزار کامپیوتر (اجزا سخت افزار کامپیوتر)>

دانلود مقاله سخت افزار کامپیوتر ,خرید مقاله سخت افزار کامپیوتر ,خرید و دانلود مقاله سخت افزار کامپیوتر ,دانلود و خرید مقاله سخت افزار کامپیوتر ,دانلود رایگان مقاله سخت افزار کامپیوتر ,دانلود رایگان تحقیق سخت افزار کامپیوتر ,دانلود رایگان پروژه سخت افزار کامپیوتر سخت افزار کامپیوتر (اجزا سخت افزار کامپیوتر) در حال حاظر شما فایل با عنوان سخت افزار کامپیوتر (اجزا سخت افزار کامپیوتر). را دنبال می کنید .

مادر برد:

همانطور كه از نام این وسیله معلوم است اصلی ترین برد در كامپیوتر است كه تمام قطعات كامپیوتر بصورت مستقیم یا غیر مستقیم به آن متصل می شوند .

بر روی برد اصلی تعدادی شكاف كه محل قرار گرفتن كارتهای گوناگون است موجود می باشد همچنین بر روی آن محلی برای استقرار CPU تعبیه شده است . شكافهای خاصی نیز برای حافظه RAM وجود دارد . دو كانكتور P8 P9 كه از منبع تغذیه خارج می شوند برای تامین برق برد اصلی به آن وصل می شوند . سیم های جلوی CASE نیز در كانكتور خاص خود روی برد اصلی نصب می شوند . كابل های CD-ROM و هارد دیسك و فلاپی درایو نیز به برد اصلی متصل می شوند و پورت چاپگر و ماوس نیز هر كدام توسط یك كابل رابط به برد اصلی متصل می شوند .